wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Szachowi Mistrzowie w Ostrowie

środa 02 listopad 2011 12:00

29 października 2011 r. w Ostrowie Wielkopolskim rozegrana została IV edycja - dGCS & SPNT Międzynarodowego Pucharu Polski Przedsiębiorców w Szachach. Mistrzostwa sponsorowała firma dGCS S.A z Kalisza oraz Szczeciński Park Naukowo Technologiczny. Organizatorem zawodów był Klub Szachowy Szachmistrz, Szkoła szachowa SzachMistrz oraz OTSz Ostrów Wielkopolski.

127 zawodników uczestniczyło w IV edycji dGCS & SPNT Międzynarodowego Pucharu Polski Przedsiębiorców w szachach w Ostrowie Wielkopolskim. 47 zawodników reprezentowało przedsiębiorców.

W tym roku turniej został zorganizowany w hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim im. Powstańców Wielkopolskich. Cały Puchar Polski Przedsiębiorców w szachach rozegrany został w ciągu jednego dnia. W poprzednich edycjach grane były najpierw eliminacje, które wyłaniały finałową 16 zawodników turnieju.

W klasyfikacji przedsiębiorców rzutem na taśmę wygrał Jakub Żeberski przed Michałem Krasenkowem i Dominikiem Pędzichem.