aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

TSA i Indios Bravos wracają do Turku


wtorek 14 styczeń 2014 14:00

Przedstawiamy dwa kolejne zespoły, które już w kwietniu zagrają w Pubie 21. Nie musicie iść w ciemno. Zarówno TSA jak i Indios Bravos grały na scenie najbardziej rockowej knajpy w regionie.

TSA – 4 kwietnia

TSA zagrało na wielkim otwarciu nowej siedziby Pubu 21. Zespół powstał w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) z miażdżącą przewagą wygrało w Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie.

W latach 1987 - 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w której główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni) a następnie zawiesił działalność. Po roku pojawiły dwie nowe formacje: TSA i TSA Evolution, które wkrótce przestały istnieć. Później TSA kilkakrotnie powracało w różnych składach ale żaden nie przetrwał próby czasu.

Indios Bravos – 25 lub 26 kwietnia (data ustalana)

Indios Bravos, przy którego rytmach turkowianie bawili się w „21” 31 sierpnia ur., powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych, z inicjatywy Piotra Banacha, związanego wcześniej z grupą HEY. Swoją pierwszą płytę wydali w roku 1999. Do dziś na swoim koncie mają już siedem krążków. W trakcie występu w Pubie 21 zespół wykonał najbardziej znane piosenki z dotychczasowej dyskografii.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Ostrow.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl