aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Policja apeluje: W internecie nie jest się anonimowym


czwartek 21 luty 2019 08:00

Cyberprzemoc to problem narastający z roku na rok. Funkcjonariusze z pionu do walki z cyberprzestępczością od początku roku zatrzymali 20 osób podejrzanych między innymi: o zniewagę publiczną, groźby karalne czy namawianie do popełnienia przestępstwa. 

Obraźliwe komentarze w internecie, publiczne znieważenia, nawoływania do popełnienia zbrodni czy nawet groźby karalne kierowane przez telefon. Policjanci na terenie całego kraju odnotowują coraz więcej takich zgłoszeń, kierowanych wobec osób publicznych. Na podstawie materiałów zebranych w niecałe dwa miesiące, funkcjonariusze zatrzymali 20 osób. Po skierowaniu spraw do sądu, wymiar sprawiedliwości zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, a wobec sześciu pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Wiele spraw jest jeszcze w fazie ustaleń, inne nie zostały jeszcze rozwiązane, a nowych wcale nie brakuję. Policjanci do walki z cyberprzestępczością apelują o rozważne i odpowiedzialne korzystanie z portali internetowych.

Z uwagi na fakt, że na ogół przestępstwa dokonywane za pośrednictwem sieci uważane są za nieważne i błahe. Wcale tak nie jest. Funkcjonariusze, na terenie całego kraju, na bieżąco kontrolują sieć i w przypadku ustalenia przestępstwa, zatrzymują jego sprawcę i wyciągają wobec niego odpowiednie konsekwencje prawne.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Ostrow.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl